Weź udział w poszukiwaniach warszawskiej fatamorgany

W niedzielę ruszają warsztaty architektoniczne OSSA 2011. Studenci architektury będą szukać odpowiedzi na pytania dotyczące nigdy niezaistniałych pomysłów na Warszawę i uczyć się nowych metod projektowania. Każdy może zajrzeć na wykłady.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury działa od 1997 roku. Od początku stawia sobie za cel organizowanie warsztatów na tematy, które zdobywały popularność na świecie, a nie przebijały się jeszcze do oficjalnych programów studiów architektonicznych w Polsce. To między innymi dzięki nim popularność wśród młodego pokolenia architektów zdobywać zaczęły pojęcia takie, jak partycypacja – dziś sprawa zupełnie oczywista, jeszcze kilkanaście lat temu nie była przedmiotem zainteresowania architektów.

W tym roku warsztaty OSSA po raz drugi odbywają się na wydziale architektury Politechniki Warszawskiej, a ich przedmiotem będą warszawskie fatamorgany – wizje Warszawy, których nigdy nie udało się dokończyć, a które mimo wszystko pozostawiły w mieście ślady – materialne lub nie.

Wykłady i wycieczka

Uczestnicy – setka studentów z całej Europy – będą przy okazji poznawać nowe metody pracy, takie jak projektowanie parametryczne. W tajniki swojego warsztatu wprowadzą ich wykładowcy – architekci z Europy. A dzięki współpracy z organizatorami festiwalu „Warszawa w budowie”, na wykłady w ramach warsztatów OSSA wejść może każdy.

>> ZOBACZ PROGRAM WYKŁADÓW <<

Można też wybrać się na wycieczkę śladami warszawskich fatamorgan, razem z uczestnikami warsztatów. Liczba miejsc jest jednak ograniczona – zapisać można się pisząć na adres ossa2011wycieczka@gmail.com.

Wykłady odbywać się będą przez cały tydzień, na wydziale architektury PW przy Koszykowej. W sobotę, 29 października odbędzie się wystawa prac poszczególnych grup uczestniczących w Warsztatach.

Post a comment.