Wpisy od admin.

Post-War Modernism in Africa: Its Architecture, Planning and Architectural Influences

wykład: 16 maja (poniedziałek), godz. 19.00
miejsce: Muzeum, Audytorium, ul. Pańska 3

Ola Uduku (Edinburgh College of Art / School of Architecture and Landscape Architecture University of Edinburgh); wprowadzenie: Łukasz Stanek (ETH Zurych)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i British Council zapraszają na pilotażowe wydarzenie 3. edycji festiwaluWarszawa w budowie. Cechą szczególną festiwalu „Warszawa w budowie” jest konfrontowanie lokalnych, warszawskich doświadczeń i wiedzy na temat rozwoju miasta z perspektywą międzynarodową. W „pilotażowych odcinkach” 3. edycji festiwalu prezentujemy wykłady wybitnych badaczy, przybliżających słabo znane w Polsce badania na temat architektury i urbanistyki. Pierwszy wykład, poświęcony afrykańskiemu modernizmowi, wygłosi Ola Uduku z Edinburgh College of Art.

wykład w języku angielskim

czytaj więcej o wykładzie na www.artmuseum.pl >>


 

Warszawa w budowie 3. Open call!

Otwarty nabór projektów

Termin nadsyłania propozycji: 11 kwietnia 2011

Warszawa w budowie – jedyny festiwal projektowania miejskiego w Polsce – odbędzie się jesienią po raz trzeci. Tak jak w zeszłym roku, chcemy jego program współtworzyć z Wami: naszą publicznością, z warszawskimi organizacjami i aktywistami, z pasjonatami tematyki miejskiej.

Stawiamy sobie i Wam pytanie: jak wykorzystać wiedzę i doświadczenie wyniesione podczas festiwalowych sesji i spotkań Departamentu Propozycji w 2009 i 2010 roku? Jak sprawić aby marzenia o nowym, lepszym mieście nie ograniczały się do debat? W tym roku chcemy wprowadzać w życie postulaty, o których do tej pory tylko rozmawialiśmy.
Oczekujemy na Wasze propozycje wydarzeń – warsztatów, wycieczek czy programów edukacyjnych. W maju 2011 roku sformułowany zostanie ostateczny program WWB3. Muzeum podejmie się współfinansowania i pomocy w realizacji wybranych projektów. Zależy nam szczególnie na projektach, które mogą wywrzeć trwały wpływ na miasto!

Warszawa w budowie, festiwal organizowany w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zmienił nasze Muzeum – sposób w jaki widzimy jego misję i przyszłość. Teraz czas, by zmienił także Warszawę!

Główne tematy WWB3
Nowe wyzwania. Miasto po 1989 roku:

I. Nowe miasto. Jakie planowanie po 1989 roku?
II. Jak mieszkać? W poszukiwaniu nowej polityki mieszkaniowej.
III. Nie-uczestnictwo. Co jest nie tak z partycypacją?
IV. Architektura po 1989 roku – gdzie leży problem?

Termin nadsyłania propozycji: 11 kwietnia 2011
Format: opis do 1 strony maszynopisu w pliku DOC lub PDF oraz kosztorys